14.VII. - XV Niedziela czasu zwykłego. Po Mszy św. o godz. 830 zmiana tajemnic.

Proponujemy „Wakacyjne spotkanie z Bogiem”. Niech z każdej rodziny przynajmniej jedna osoba przyjdzie na jedno nabożeństwo w miesiącu pomodli się za całą rodzinę.

15.VII. – poniedziałek – Poniedziałek ze Świętym – bł. Ks. Jan Balicki, będziemy prosić o świętość kapłanów i o nowe liczne powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą św. zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Natomiast na końcu Mszy św. pomodlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jana Balickiego i udzielimy błogosławieństwa Jego Relikwiami. Wspomnienie św. Bonawentury.

16.VII. – wtorek - Wspomnienie NMP z Góry Karmel. O godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i Msza św. Do świecenia prosimy Rycerzy Kolumba.

17.VII. – środa - Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Dobrzechowskiej i św. Stanisława BM o godz. 1800, następnie Msza św. Do świecenia prosimy Członków Róży Nr 1.

18.VII. – czwartek - Wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy.

19.VII. – piątek – Rozpoczynamy Nowennę do św. Charbela na zakończenie Mszy św. o godz. 17:30 i na sumie w niedzielę.

20.VII. – sobotaWspomnienie dowolne bł. Czesława.
O godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i przed Mszą św. modlitwy w intencji trzeźwości. Imieniny naszego Czcigodnego Rodaka Ks. Czesława Grzebienia. Życzymy Mu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki MB Dobrzechowskiej, św. Stanisława BM i swojego Patrona bł. Czesława. Życzymy Mu, aby dobrze się czuł z nami i służył nam swoją posługą kapłańską w radości i zadowoleniu po długie lata. Za gorliwą służbę dla naszej parafii serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej. Szczęść Boże!

21.VII. - XVI Niedziela czasu zwykłego. Na Mszy św. o godz. 1100 Chrzest św. Dzieci. Po Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Będziemy prosić o bezpieczeństwo na drogach, abyśmy uniknęli nieszczęśliwych wypadków. Ofiary do puszek będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy oraz na odśnieżanie parkingu. Ministranci będą rozdawać obrazki św. Krzysztofa.

Drodzy Parafianie!

Jest mi trudno pisać, ale po rozmowach z Radnymi Parafialnymi ustaliliśmy, że trzeba nam Was poprosić o pomoc finansową w sprawie termomodernizacji Domu św. Jana Pawła II i punktu katechetycznego. Od 2019 roku staraliśmy się o tę dotację. Dopiero teraz mamy ją sfinalizowaną. Niestety trzeba nam dołożyć wkład własny. Nie jest on mały, ale ponad 600 000 zł. dotacji trudno nie przyjąć, tym bardziej, że dokumentacja pochłonęła już sporo pieniędzy. Zwracamy się więc do Was o wsparcie. Po analizie kosztów prosilibyśmy o 500 zł. od Rodziny. Wiemy, że nie każda Rodzina może tyle ofiarować, bo są
i takie rodzimy, które PZ Caritas wspomaga, ale i są takie, które chcą i mogą dać więcej. W czasie dyskusji padła propozycja, że można też co miesiąc przekazywać po 100 zł. i w ten sposób będzie łatwiej udźwignąć to finansowo. Bóg zapłać za dotychczasową pomoc i ufamy, że ta prośba zostanie pozytywnie przyjęta i zrozumiana. Bóg zapłać!

Ps. Potrzeba nam hydraulika, bo nie ma wody na cmentarzu. Może ktoś podpowie.

W dniach 23-25 sierpnia w naszej parafii planujemy zorganizować warsztaty muzyczno-liturgiczne zakończone uczestnictwem w uroczystej sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Dobrzechowskiej i koncertem w plenerze w ostatnią niedzielę sierpnia (25 sierpnia od godz. 17.00). Warsztaty poprowadzą Piotr Pałka, Paweł Bębenek. Chcemy utworzyć również grupę dziecięcą, która spotkanie będzie miała w sobotę. Będziemy chcieli przez śpiew uczcić Pana Boga za dar Matki Bożej Dobrzechowskiej. Naszym zamiarem i oczekiwaniem jest zaangażowanie Parafian w te warsztaty. Można bardzo wiele nauczyć się od tak wielkich artystów. Liczymy nie tylko na były chór parafialny, grupy duszpasterskie i tych, którzy w tamtych latach uczestniczyli w tych warsztatach, ale na wielu nowych uczestników (np. ze szkół muzycznych). Postarajmy się, aby nasz odpust Matki Bożej Dobrzechowskiej był uroczysty dzięki naszemu zaangażowaniu i przemienił nasze serca również poprzez śpiew. Zapisy: mfigura@rzeszow.opoka.org.pl lub w zakrystii.

Ofiarodawcy

300 $ - Zofia Matłosz;

800 zł. – Rodzina Śp. Danuty Wnęk;

500 zł. – rodzina Śp. Marii Świerk; Patrycja i Andrzej; Dobrzechów 475 A; Rodzina Śp. Antoniego Gwoździańskiego;

400 zł. – do wiadomości księdza z Dobrzechowa; A. B. Bągard Dobrzechów 475;

200 zł. – do wiadomości księdza z Wysokiej; B. Basamania Markuszowa 60;

150 zł. – Dobrzechów 236 A (za sprzątanie);

100 zł. – Dobrzechów 228 (na prąd);

50 zł. – Róża Nr 9 (na św. Ritę). Bóg zapłać!

Podziękowanieza sprzątaniekościoła składamy Parafianom z Dobrzechowa z numerów 261-280: Edward Patryn; Jacek Kiełtyka; Danuta Łojek; Alicja Wójtowicz; Elżbieta Grzebień; Anna Jarzyna. Zakupiono kwiaty. Bóg zapłać!

Podziękowanieza sprzątaniekościoła składamy Parafianom z Dobrzechowa z numerów 281-305: Ewa Armata; Maria Betleja; Halina Stachura; Józefa Garnowska; Wiesława Ćwiklik; Zofia Gajda; Stanisław Wojnar; Dorota Dudzińska. Zakupiono kwiaty za 160 zł. Bóg zapłać!

Do sprzątania w sobotę 20.VII. o godz. 9:00 prosimy Parafian z Dobrzechowa z numerów 341-360. Bóg zapłać!

"Grupa św. Andrzeja zachęca do zapisów na 47 Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę w formie 10 - dniowej i do grupy sztafetowej (ze Strzyżowa grupa pojedzie 6 sierpnia). Zapisy przez formularz internetowy na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl; Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 29 lipca w kościele farnym w Strzyżowie o godzinie 18:45"

Ks. Krzysztof Lampart, przewodnik grupy św. Andrzeja

Niedziela, XV Tydzień zwykły