11.XI. – XXXII niedziela czasu zwykłego. Zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 830. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Pół godziny przed sumą (1015) Młodzież z KSM-u przedstawi patriotyczny program słowno-muzyczny, a po Mszy św. młodzież będzie rozprowadzać „Mufinki patriotyczne” za dowolną ofiarę przeznaczoną na cele statutowe KSM-u. Po sumie odśpiewamy Hymn Narodowy.

Po Mszy św. o godz. 1600 odbędą się XII Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku wolności” organizowane przez Starostwo Powiatowe. Jak co roku będą piękne śpiewy i podniosła atmosfera. Serdecznie zapraszamy. Prosimy również o udekorowanie domów flagami narodowymi. Ks. Marcinowi życzymy wielu łask Bożych z okazji Imienin. Polecamy Go modlitwie.

12.XI. - Poniedziałek ze św. Andrzejem Bobolą. Będziemy się modlić o jedność w rodzinach i sąsiedztwie. Relikwie będą wystawione do indywidualnego ucałowania. Przed Mszą św. zachęcamy do indywidualnej modlitwy (będą wystawione teksty modlitw). Natomiast na końcu Mszy św. pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza.

13.XI. – wtorek – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna - Pierwszych Męczenników Polskich.

14.XI. - środa - Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Dobrzechowskiej i św. Stanisława BM. Do świecenia prosimy Członków róży nr 18.

15.XI. – czwartek – Wspomnienie dowolne św. Alberta Wielkiego.

16.XI. - piątek – Zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II z ucałowaniem Relikwii. Do świecenia prosimy Rycerzy Kolumba. Wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich Bazylik św. Piotra i Pawła lub wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Szkockiej lub św. Gertrudy. Rozpoczynamy Nowennę do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana.

17.XI. – sobota - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

18.XI. - XXXIII niedziela czasu zwykłego. Na sumie Chrzest św. dzieci. Przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem” ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ubogich. Wspominamy bł. Karolinę Kózkównę – Patronkę naszej diecezji.

W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu pod zwykłymi warunkami.

Zwracamy się z prośbą o segregowanie śmieci na cmentarzu. Dziękujemy za zrozumienie. Wiele osób zabiera śmieci do domu, bo i tak za nie płacą. Bóg zapłać!

Przez cały listopad będziemy o godz. 1640 (gdy nie ma nabożeństwa) prosić Boga w wypominkach.

Ofiarodawcy

400 zł. – Irena i Hieronim Dobek Dobrzechów 485;

300 zł. – Półzięć A. Dobrzechów 174; Marian i Eugenia Stodolak Dobrzechów 469/14; do wiadomości księdza z Dobrzechowa;

200 zł. – do wiadomości księdza z Kalembiny; z Markuszowej;

150 zł. – Urbanik Władysława Dobrzechów 187;

100 zł. – do wiadomości księdza z Kalembiny;

50 zł. – z Róży Nr 8. Bóg zapłać!

Kozłówek: 100 zł. – Anna Śliwa Nr 65. Bóg zapłać!

Wpłaty bankowe:

500 zł. - Rodzina Z. L. Szetela Dobrzechów 337A;

100 zł. – do wiadomości księdza z Kożuchowa;

50 zł. – (za prace) – Tadeusz Kuliński Kożuchów 2; Świszcz Krystyna i Bronisław Kożuchów 36. Bóg zapłać!

Podziękowanieza sprzątaniekościoła składamy Parafianom z Markuszowej z numerów 91-105: Dziadosz Krystyna; Raś Beata; Raś Jan; Dziadosz Marian; Nowak Zofia; Wilk Janina; Książek Małgorzata; Puc Jan; Pastuszak Kazimiera; Pastuszak Władysław; Gwóźdź Dorota; Król Halina; Markowski Grzegorz; Grabowska-Włodyka Danuta. Złożono ofiarę 130 zł. Bóg zapłać!

W sobotę 17.XI.o godz. 900do sprzątania prosimy Parafian z Markuszowej z numerów 106-120. Bóg zapłać!

Podziękowanie za prace parafialne składamy: 23.X. – Magryś Paweł; Gabor Edward; Urban Edward. Bóg zapłać!

Do prac parafialnych prosimy Parafian z Kożuchowa: w środę 14.XI. z numerów 61-71, w czwartek 15.XI. z numerów 72-79a; w piątek z numerów 80 - do końca. Jeżeli ktoś nie może przyjść, a czuje się odpowiedzialny za parafię, to prosimy we własnym zakresie poszukać sobie zastępcę. Bóg zapłać za zrozumienie.

Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej na Niedzielę Palmową. Termin: 8-14 kwietnia 2019 r. Koszt: 1100 ZŁ + 555 USD + 130 USD. Więcej informacji na stronie: www.e-pielgrzym.com

Zapraszamy na spotkania grupyAA. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w środy o godz.1800. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Mecze piłki nożnej

11.XI. – Korona Dobrzechów – pauzuje w kolejce

Albatros Szufnarowa - Huragan Kozłówek godz. 1100

ZAPRASZAMY Młodzież na spotkania KSM-u w piątek po Mszy św. wieczornej.

Pragniemy serdecznie zaprosić na cykl filmów. Kino z przesłaniem we współpracy Strzyżowskiego Kina Odrodzenie oraz Parafii Farnej w Strzyżowie. Pierwszy seans odbędzie się w niedzielę 25 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w strzyżowskim kinie. Wyświetlany będzie film „Bezcenny dar”. Wstęp wolny. Prosimy jednak o wcześniejsze zarezerwowanie biletów w strzyżowskim kinie osobiście lub pod numerem telefonu:172761258.

Środa, XXXII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni