20.I. – II niedziela czasu zwykłego. Na sumie Chrzest św. dzieci.

21.I. – Poniedziałek ze świętym – Bł. Karolina Kózkówna. Będziemy prosili o czystość, wierność w naszych rodzinach. Przed Mszą św. zachęcamy do indywidualnej modlitwy (będą wystawione teksty modlitw). Natomiast na końcu Mszy św. pomodlimy się przez wstawiennictwo bł. Karoliny. Relikwie będą wystawione do indywidualnego ucałowania. Wspomnienie św. Agnieszki.

22.I. -  wtorek - Wspomnienie dowolne św. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy.

23.I. – środa - Zapraszamy na Nowennę do MB Dobrzechowskiej i św. Stanisława BM. Do świecenia prosimy Członków Róży nr 9.

24.I. – czwartek - Wspomnienie św. Franciszka Salezego.

25.I. – piątek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Ostatni piątek miesiąca - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożegoz ucałowaniem Relikwii św. Siostry Faustyny.

26.I. – sobota - Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości. Dziękujemy Bogu za trzeźwość w naszych Rodzinach.

27.I. – III niedziela czasu zwykłego. Będziemy chcieli wydać gazetę parafialną.

Ofiarodawcy

400 zł. – Dobrzechów 24; do wiadomości księdza z Dobrzechowa;

300 zł. – do wiadomości księdza z Dobrzechowa; Dobrzechów 308;

200 zł. – do wiadomości księdza z Markuszowej; Kożuchów 5;

100 zł. – Kozłówek 37 (na ogrzewanie); Teresa Niedziela Kożuchów 18; Kalembina 69 (na ogrzewanie); do wiadomości księdza z Dobrzechowa na ogrzewanie;

50 zł. – do wiadomości księdza z Dobrzechowa; Zofia i Władysław Moskalowie Dobrzechów 444 (na ogrzewanie). Bóg zapłać!

Podziękowanieza sprzątaniekościoła składamy Parafianom z Dobrzechowa z numerów 156-170: Jan Grodzki; Godek Jadwiga;
Lubelczyk Małgorzata; Irzyk Bożena; Kucab Beata; Kucab Bogusław; Ziobro Wiesław; Fortuna Józef. Złożono ofiarę 80 zł. Bóg zapłać!

W sobotę 26.I.o godz. 900do sprzątania prosimy Parafian z Dobrzechowa z numerów 171-185. Bóg zapłać!

Zapraszamy na spotkania grupyAA. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w środy o godz.1800. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY Młodzież na spotkania KSM-u w piątek po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej na Niedzielę Palmową. Termin: 8-14 kwietnia 2019 r. Koszt: 1100 ZŁ + 555 USD + 130 USD. Więcej informacji na stronie: www.e-pielgrzym.com

DD Tabor zaprasza na nietypowe rekolekcje
o charyzmatach, w dniach 25-27 stycznia 2019 r.
pt.: Gdy rozum i serce się spotykają - Jak dotknąć Boga
i otrzymać charyzmaty?” Rekolekcje prowadzą naukowiec o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP
i charyzmatyk, świecki ewangelizator Witek Wilk. Szczegółowe informacje i zapisy na www.tabor.rzeszow.pl

Najbliższe edycje katechezy przedmałżeńskiej
w Ośrodku Rekolekcyjnym "Effatha" w Zaczerniu
będą miała miejsce w dniach: 12 – 14 kwietnia 2019 oraz 26 – 28 kwietnia 2019 r. Rekolekcje rozpoczynają się  w piątek o godz. 17:00 a kończą w niedzielę po obiedzie. Obejmują cykl 10 spotkań oraz część rekolekcyjną i warsztaty grupowe. Rekolekcje są organizowane dla młodzieży, która pragnie dobrze przygotować się do małżeństwa. Zapisy na nowej stronie www.effatha.parafia.info.pl lub pod numerem tel. 605334199.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać
w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa
z Księgi Powtórzonego Prawa:
Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Spotkanie opłatkowe Grupy św. Andrzeja Boboli odbędzie się w niedzielę 27 stycznia w Dobrzechowie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 16.00. Później spotkanie w Domu św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów także duchowych.

Zakończyliśmy Kolędę. Jeżeli ktoś został pominięty albo nie był obecny w domu z różnych przyczyn, a chciałby, aby kapłan pomodlił się, pobłogosławił domowników i pokropił wodą święconą dom, to prosimy o kontakt z księdzem (np. w zakrystii) i o umówienie się na konkretny termin. Bóg zapłać za życzliwe i gościnne przyjmowanie kapłana w Waszych domach wynikające z Waszej głębokiej, żywej wiary oraz za docenianie całorocznej pracy duszpasterskiej czyli Spowiedzi św., głoszenia kazań, prowadzenia grup duszpasterskich, troski o parafię itd. Niech Pan Bóg stokroć Wam wynagrodzi. Bóg zapłać.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzyżowie ul. Parkowa 7, pok. 106 tel. 17/2211446 poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych.

Jest w życiu inny, jeszcze bardziej niebezpieczny paraliż, dla młodych często trudny do rozpoznania, którego uznanie sporo nas kosztuje. Lubię nazywać go paraliżem rodzącym się wówczas, gdy mylimy szczęście z kanapą. Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa - jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi - które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu. Nie chciałbym nikogo obrazić, ale napełnia mnie bólem, kiedy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi emerytami"

Ojciec św. Franciszek

Czwartek, II Tydzień zwykły